Türkiye’ye Beraberlik Yeter

Türkiye İzlanda'dan puan alırsa Avrupa Şampiyonası'na gidecek.
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Avrupa Şampiyonası’na katılmak için mücadele edene ve İzlanda deplasmanı dışında hiç mağlubiyet almayan Türkiye averaj ile grup liderliğini sürdürüyor. Şampiyonaya katılacak takımların belirlenmesi için son iki maç kala Türkiye en önemli rakibi İzlanda ile kozlarını paylaşacak. İzlanda’nın 4 puan önünde olan Türkiye bu karşılaşmadan bir puan dahi alsa Avrupa Kupası vizesi almış olacak. Mağlubiyet halinde ise son hafta Andorra deplasmanında galibiyet gerekecek. İzlanda ise Arnavutluk deplasmanında aldığı beklenmedik mağlubiyet sonrası işleri zora sokmuş durumda. Türkiye’yi deplasmanda yenmesi halinde bile sonrasında evinde Moldova’yı mağlup etmesi ve Türkiye’nin Andorra karşısında puan kaybı sadece İzlanda’ya Avrupa Şampiyonası kapısı açacak. Çekişmeli geçmesi beklenen maçta Türkiye saha avantajını kullanacaktır.

  • Emre Belözoğlu’nun sakatlığına karşın özellikle genç oyuncuların gösterecekleri performans İzlanda maçında Türkiye’nin en büyük kozu. Defansın Fransa maçında verdiği sınav da teknik direktör Şenol Güneş başta olmak üzere teknik heyetin büyük bir çoğunluğunun yüzünü güldürdü. İzlanda karşısında da Türk Milli Takımı’nın sert defans ve baskılı bir orta saha ile mücadele etmesi bekleniyor.
  • Fransa’ya iki maçında da yenilen İzlanda en büyük darbeyi Arnavutluk deplasmanında mağlup olarak yaşadı. Türkiye’yi ilk maçta yenmiş olmasına karşın ay yıldızlıların Fransa ile iki maçta da berabere kalması sonucu puan farkı 4’e çıktı. İzlanda yine de Avrupa Şampiyonası için Türkiye’yi deplasmanda da olsa yenerek umutlarını son maça bırakmak istiyor.
  • Türkiye bu hafta maçı sahasında oynaması ve taraftar desteğini de arkasına alması sebebiyle daha rahat bir mücadeleye çıkacaktır. Ayrıca bir puan bile turnuva vizesine yeteceğinden son dakikaya kadar da galibiyet olmasa bile beraberliğin yeteceğini bilecektir. Yine de Türkiye’nin özellikle defansının sağlam durması ve rakibe geçit vermemesi bekleniyor. Orta sahanın da top kaybetmemesi oldukça önemli.
  • İzlanda galibiyet dışında hiçbir sonucun işine yaramayacağını bildiğinden maçın başından itibaren baskılı bir oyunu tercih edecek ve havadan toplarla oynamaya bakacaktır. İzlanda için özellikle köşe vuruşları ve serbest vuruşlardan gol bulmaya bakacaktır. Şayet yeterince baskı kurarsa ilk devre istediği golü bulabilir.
  •  
Hoş Geldin Bonusları

5000 TL Hoşgeldin Bonusu

1200 TL Hoşgeldin Bonusu

1500TL Hoşgeldin bonusu

2000TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu