Romanya İle İsveç’in Düellosu

Avrupa Şampiyonası için İsveç ile Romanya karşı karşıya
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

İspanya’nın grup lideri olarak Avrupa Şampiyonası’nı garantilediği F Grubu’nda ikinci sıradan kimin turnuvaya gideceği hala belli değil. Romanya ile İsveç arasında kıyasıya bir mücadele var. İsveç son iki maç öncesi Romanya’nın bir puan üzerinde ve bir tek İspanya’ya mağlup olmuş durumda. Romanya ise Norveç beraberlikleri dışında İsveç’e deplasmanda ve İspanya’ya evinde yenilmişti. Bu hafta İsveç’in kazanması halinde turnuva vizesi alacağı kesin. Romanya’nın ise bu haftaki galibiyet dışında ayrıca son maçta evinde İspanya’yı da yenmesi şart. İspanya’nın şu ana kadar hiçbir maçını kaybetmediği düşünülürse Romanya’nın işi İsveç’e göre bir kat daha zor. Yine de her iki ekibin de zorlu geçecek maçta gol atmasını beklemek gerek.

  • Son Dünya Kupası’nda oldukça iyi bir başarı gösteren İsveç aynı performansı Avrupa Şampiyonası’nda da göstermek istiyor. Eleme turlarında tek mağlubiyetini İspanya karşısında alan İsveç üç karşılaşmayı da beraberlik ile sonlandırdı. Şimdi Romanya’yı deplasmanda yenmeleri halinde gruptan çıkan ikinci takım olacakları kesinleşecek.
  • Fikstür açısından İspanya’ya göre daha zor bir durumda olan Romanya bu hafta oynayacağı iki zorlu mücadeleyi de kazanmak zorunda. Şayet bunu başarırsa Avrupa Şampiyonası bileti alacak. Diğer türlü İsveç’i farklı yenmesi ve İspanya’dan en az bir puan alıp İsveç’in son maçta Faroe Adaları’nı gol yağmuruna tutmamasını bekleyecek. Ancak şu anki şartlar altında Romanya’nın işi gerçekten zor görünüyor.
  • İsveç bu hafta Romanya’yı deplasmanda yenerek final vizesi almak için bütün gücünü ortaya koyacaktır. Özellikle kanatlardan yapacakları ataklar sonrası Vikingler hava topları ile gol bulmaya bakacaktır. Fiziki güçleri de göz önüne alındığı zaman İsveç’in Romanya karşısında şansı daha fazla görünüyor. Yine de Romanya yerden hızlı bir strateji izler ve başarıyla uygularsa İsveç’in işi zora girebilir.
  • Romanya zorlu geçmesi beklenen maçta İsveç’i mağlup etmek için öncelikle taraftarını arkasına alacaktır. Şayet İsveç’in kanat ataklarını durdurmayı başarırsa Romanya’nın işi görece kolaylaşır ancak defans arkasına atılacak toplara da dikkat etmesi şart Vikinglere gol atmanın yolu uzaktan şutlar ya da hızlı pas oyunları olduğu için Romanya daha çok uzaktan şut denemsi yapacaktır.
  •  
Hoş Geldin Bonusları

5000 TL Hoşgeldin Bonusu

1200 TL Hoşgeldin Bonusu

1500TL Hoşgeldin bonusu

2000TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu