Liverpool - Ajax bahis tahminleri

Written by


Kemal Çetin

Son yılların en başarılı kulüplerinden olan Liverpool bu yıl da hem Premier Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde oldukça başarılı sonuçlar alıyor. Özellikle hücum hattındaki gücüyle rakiplerini mağlup eden Liverpool bu yıl kimsenin beklemediği yenilgiler de aldı. Ligde, deplasmanda Aston Villa’ya 7 – 2 gibi büyük bir farkla yenildiler ve Şampiyonlar Ligi’nde son maçlarında deplasmanda 0 – 5 yendiği Atalanta’ya 0 – 2 mağlup oldular. Bu hafta ise takipçileri Ajax ile karşılaşacaklar. İlk maçta sahasında Liverpool’a 0 – 1 yenilen Ajax ise bu karşılaşmadan mağlup ayrılması halinde bir üst tura geçmekte zorluk yaşayabilir. Ajax ile Atalanta bu hafta girerken aynı puanda ve Atalanta’nın Midtjylland’ı mağlup etmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Tahmin: 2,5 ÜST

Liverpool - Ajax, Şampiyonlar Ligi, 01/12/2020 - Salı / 21:00

  • Grupta 9 puan ile lider durumda olan Liverpool’un bu hafta Ajax’ta alacağı her puan onun üst tura çıkmasını garantileyecek nitelikte olacaktır. Bu sebeple İngilizler bütün güçleriyle bastıracaktır. Haftasonu Wolves ile oynayacakları maç önemli olsa da Şampiyonlar Ligi için en azından beraberlik adına bir baskı uygulayacaklar.
  •  
  • Kendi liginde oynadığı 10 maçın 9’unu kazanan Ajax giderek daha iyi bir oyun sahaya koyuyor. Ancak Şampiyonlar Ligi’nde istediği sonuçları alamıyor. Bu hafta Liverpool karşında yaşayacağı her puan kaybı takipçisi Atalanta’nın üst tura çıkmasını kolaylaştırır. Bu sebeple Ajax haftasonu oynayacağı Twente maçından daha çok Liverpool karşılaşmasına odaklanacaktır.
  •  
  • Matematiksel olarak bakıldığı zaman Liverpool’un son hafta alacağı 3 puan ile birlikte puanı Ajax maçı haricinde 12 oluyor. Ancak Atalanta oynayacağı her iki maçı da kazanırsa puanı 13 olacağından Liverpool’un grup liderliği için bu maçtan en az bir puan alması şart. Diğer yandan Ajax’ın son hafta Atalanta’yı mağlup etmesi Liverpool’u da rahatlatır. Yine de İngiliz ekibi bu haftayı galip atlatıp grup liderliğini garantilemek isteyecektir.
  •  
  • Karşılıklı gollerin olmasının beklendiği maçta ilk 20 dakika bir gol görmemiz çok zor. Ajax daha çok defansta kalıp hızlı ataklar ile rakibine karşı gol bulmaya bakacaktır. Özellikle kanatlardan yapacağı ortalarda tehlike yaratması mümkün. Liverpool ise benzer şekilde kanat organizasyonları ve duran toplar ile gol bulmaya bakacaktır.

Liverpool ile Ajax arasındaki Şampiyonlar Ligi maçında her iki tarafında kazanmak için bastıracağı biliniyor. Karşılıklı gollerin olacağı karşılaşmada 2,5 üst oynanmasını tavsiye ederiz. İddaa oynayıp risk almak isteyenler Ajax galibiyeti üzerine kupon yapabilir.

Hoş Geldin Bonusları

5000 TL Hoşgeldin Bonusu

1200 TL Hoşgeldin Bonusu

1500TL Hoşgeldin bonusu

2000TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu

2500 TL Hoşgeldin bonusu